Намаляването на процента на неуспех, насърчаването на равни възможности и позволяването на овладяването на нови технологии са основни предизвикателства за образованието през 2022 г.
Пандемията от коронавирус предизвика значителни промени във висшето образование . Висшето образование включва общо, техническо или професионално образование, което изисква ниво на обучение, по-високо или равно на бакалавърската степен или неин еквивалент. По време на задържането изследователскитЕдно от съществените предизвикателства пред висшето образование днес е намаляването на процента на неуспех и новите очаквания на обществото на знанието и икономиката на знанието . Освен това насърчаването на равните възможности и позволяването на овладяването на нови технологии са основни предизвикателства за образованието през 2022 г.
Е лаборатории бяха затворени, курсовете се провеждаха дистанционно, а студентите и персоналът, които не бяха свикнали с този режим на работа, бяха принудени да се адаптират въпреки увеличаването на социалните неравенства, ксенофобията и проблемите с психичното здраве на студентите .
Почти две години след затварянето висшето образование става повече от необходимо, за да се съсредоточи върху други бъдещи възможности, като се имат предвид социално-икономическите нужди на света: икономика и общност. Пандемията не само пренасочи висшето образование, но предизвикателствата и проблемите, свързани с обществената еволюция и силното присъствие на дигиталните технологии днес, изискват от университета да си постави нови цели и различни методи, базирани на иновации , използващи технологични инструменти.
Освен това висшето образование днес не може да се извършва с помощта на традиционни методи поради многото предизвикателства. Много повече млади хора търсят обучение. Повече от необходимост е висшето образование да бъде отворено за по-голям брой млади хора. За да се разберат новите образователни предизвикателства , е необходимо да се анализира предоставянето на дистанционно обучение, като се има предвид броят на студентите над капацитета на университетите и работата на студентите на непълно работно време.
Новите реформи на висшето образование през 2022 г
Днес в много страни, включително Франция , ние финансираме обучението на студентите по такъв начин, че да увеличим равните възможности, което е едно от най-значимите предизвикателства пред висшето образование. Ние също така увеличаваме обучението и курсовете и предоставяме много повече стипендии за обучение, което прави възможно намаляването на броя на неуспехите през първите години от бакалавърската степен. Също така увеличаваме финансирането за научни изследвания, които са много важни за техническия прогрес и необходими за развитието. Чрез научните изследвания и иновациите компаниите много по-лесно създават и имат възможност да разполагат с квалифицирани и компетентни изследователи.
Висшето образование трябва да бъде адаптирано към новите предизвикателства; невъзможно е да се развива както в миналото. Изследванията, които представляват един от най-високите приоритети на университетите, са обект на големи иновации. Наистина, използването на нови технологии идва от последните реформи и иновации във висшето образование . Студентите и предприемачите имат много повече възможности.
Висшето образование в лицето на новите технологии е възможност за предприемачите
В днешно време университетът е не само в своето физическо пространство, но и в дигиталния свят с нови технологии , но университетът също така създава идентичност в дигиталния свят с методологична рамка.
От цифровите технологии студентите следват курсове дистанционно и това е отлична възможност за тях да работят на непълно работно време, което е за компаниите да имат евтина работна сила. Освен това новите технологии предлагат значителни предимства на студентите; те не само придобиват знания и дипломи от цифровите технологии, но също така развиват умения за адаптиране към съвременната работна среда — така нареченото работно място във виртуален офис.
Новите информационни и комуникационни технологии са добавена стойност за учениците, както за придобитите знания, така и за по-лесния достъп до работа. С достъп до интернет студентът може да работи, без да се налага да е на територията на университета. От приема за дистанционно обучение те имат възможност да се запознаят с актуализираните документи на обработващите, да проверяват работата им и спазването на сроковете за подаване. С цифровите технологии знанието няма граници, университетът се разширява и младите хора имат много възможности да се обучават извън институциите.
Пригодността за заетост на студентите през 2022 г
Дипломата за висше образование е преди всичко начин да бъдете избрани за наемане, улеснявайки по-добре платените работни места. Някои държави имат политики, насърчаващи интеграцията на завършилите студенти на пазара на труда . Във Франция президентът Макрон говори за системна промяна в университета.
Според него университетите трябва да гарантират приема на студенти в обучение и да насочват младите хора към заетост . Държавите обаче могат да финансират малки и средни предприятия, така че те да наемат по-голям брой млади висшисти.
В днешно време студентите са по-квалифицирани за пазара на труда след следването си, благодарение на стажа в края на обучението, който им позволява да придобият трудов опит, да владеят новите технологии и да създават мрежи за търсене на работа. Това също са изключителни постижения за пригодността за заетост.
Завършилите висше образование трябва да благоприятстват развитието на заетостта през 2022 г., особено начинаещите в областта на компютърните науки, инженерството и селскостопанските технологии. Въпреки пандемията пригодността за заетост на младите висшисти се е увеличила по време на периода на икономическо възстановяване.
И накрая, можем да заключим, че при всички тези проблеми, които в момента се противопоставят един на друг, във висшето образование липсва стратегия. А когато във висшето образование липсва стратегия, това се отразява негативно на научните изследвания. Така че в този смисъл тези, които отговарят за висшето образование, трябва да гарантират, че всичко се променя според препоръките на експертите.